zahradni domky ze dřeva

Jak vybrat zahradní domek

Správný výběr zahradního domku

Důvodů proč si pořídit zahradní domek může být hned několik. Jedním z nich je například i to, že do zahradního domku můžete uklidit sekačku, zahradní náčiní nebo nábytek. Nabídka zahradních domků je bohatá a je nám jasné, že každý z vás máte své individuální důvody, proč si zahradní domek pořizujete. Správný výběr z tolika variant není jistě jednoduchý, proto níže v článku najdete pár rad, jak vybrat ten nejlepší zahradní domek.

Využití zahradního domku

Než začnete vybírat, měli byste se zamyslet, k čemu budete domek využívat. Jestli bude sloužit pouze jako skladovací místo pro zahradní náčiní a vybavení nebo i k jiným činnostem. Domky můžeme rozdělit do dvou skupin:

1) domky na nářadí

Jak plyne z názvu, domek na nářadí slouží k uskladnění například sekačky, rýče, zahradního nábytku nebo pneumatik. Díky tomuto domku budete mít veškeré náčiní na jednom místě a vaše zahrada bude vždy uklizená.

2) zahradní domky na víceúčelové využití

Tyto zahradní domky jsou podstatně větší než domky na nářadí a neslouží pouze pro uskladnění. Můžete je využít například pro přespání nebo posezení s rodinou a přáteli. Tyto zahradní domky mají otevíratelná okna a lze je vybavit různými doplňky.

zahradni domky ze dřeva

Velikost zahradního domku

Jestliže jste si upřesnili, co od využívání zahradního domku očekáváte, je čas popřemýšlet nad samotnou velikostí objektu. Uvědomte si, co všechno potřebujete vevnitř uskladnit. Nejedná se jenom o zahradní nářadí a nábytek, ale jde i o sekačku, gril, pneumatiky či jízdní kola. Zahradní domek by měl zapadat do vaší zahrady co nejvíce, proto jeho velikost porovnejte i s celkovou velikostí vaší zahrady.

Materiál

Nyní si stručně představíme základní materiály, ze kterých se domky vyrábí. Nabízí se zde tři druhy materiálu: plech, plast a dřevo.

Plechové zahradní domky

Při nákupu plechového domku musíte počítat s ukotvením, bez základny nebo ukotvení jsou méně stabilní. Plechový domek bude do vaší zahrady zapadat výrazně méně než domek dřevěný.

Plastové zahradní domky

Patří mezi nejlehčí zahradní domky, což je výhodné při samotné stavbě, ale jejich stabilita je horší. I v případě plastových domků platí, že zapadají do zahrady méně než domky dřevěné.

Dřevěné domky

Dřevěné domky jednoznačně zapadnou nejlépe do prostředí vaší zahrady. Oproti jiným materiálům se zde nabízí velké množství využití. Jejich údržba je o něco častější než například u plastového domku, ale díky tomu je jeho životnost podstatně delší.

zahradní domky

Montáž zahradního domku

Jistě jste přemýšleli i nad tím, zda dokážete domek postavit sami. Tuto starost můžete pustit z hlavy. Rádi vám odbornou montáž zajistíme a ušetříme vám tak čas.

 

Výběr zahradních domků