Zahradní domky

Zahradní domky na míru přímo od výrobce

Zahradní domky lze využívat pro uskladnění nářadí a různého materiálu, nebo také pro trávení svého volného času, posezení a relaxace. Zahradní domek vám může ušetřit spousty místa ve vaší garáži, sklepě a jiných úložných prostorách v domě, a i tak k uloženým věcem budete mít pohodlný přístup během celého roku.

zahradní domek

Jak vybrat zahradní domek

Nabídka zahradních domků je opravdu velká, na výběr máte nejen na internetu, ale také v každém hobby marketu. Nesmíte se však nechat touto velkou nabídkou zmást a pečlivě si ujasnit, k čemu ho budete chtít vlastně využívat. Zda jako úložný prostor, nebo pro osobní použití. Zde se domky liší pak například podle použitých dveří, zda jednotné nebo dvojité a také použití oken a s tím spojený i přístup světla dovnitř domku, či sklon střechy.

Důležité při výběru zahradního domku je vědět, zda máte vůbec na své zahradě místo právě pro vámi vybraný typ domku. Pečlivě si toto místo promyslete, zda ho chcete umístit například ve stinném místě, nebo naopak na místě slunečném, které bude lepší pro možné přebývání, než místo stinné.

zahradni-domek-LauraEKO

Výhody zahradního domku

Jednou z hlavních výhod, kterou zaručeně oceníte je absence nutné potřeby stavění hloubkových základů pro domek, mimo to není potřeba žádné stavební povolení a zdlouhavé řešení před samotnou stavbou. Není zde příliš velká náročnost na prostor, lze ho tak umístit skoro do každé zahrady, ať už velké nebo malé. Lze ho využívat během celého roku, a to jak k uskladnění materiálu a nářadí, tak i pro osobní pohodlí – zde je však doporučená podpora vytápění pro 100% pohodlí. I výrobci zahradních domků si samozřejmě uvědomují vývoj moderního designu a proto veškerý nabízený sortiment nabízí nejen zavedenou klasiku v tomto směru, ale také nejnovější trendy v designu, které se plně podřídí požadavkům zákazníka.

zahradní domky

Údržba zahradních domků

Zahradní domky se většinou dodávají bez nátěru, proto je v první řadě důležité zahradní domek natřít na vnitřních i vnějších stranách barvou na dřevo, nebo ochrannou lazurou.

Nátěr je důležité opakovat, proto je třeba si dát záležet u ostrých hran a ploch, které jsou vystaveny celodennímu záření slunce a větru. Interiér zahradního domku je vhodné natřít transparentním lakem na vodní bázy nebo napuštění voskem.

Neměli by jsme také zapomínat na dřevoškůdce či houby, které mohou životnost zahradního domku výrazně snížit. Vhodným nátěrem lze těmto vlivům předejít.

Výběr zahradních domků